Missing image

Уште еден монструм во Србија – Се обидел да обљуби шестгодишно дете

Краљево, 10. август 2014 (ИНПРЕС) – Полицијата во српскиот град Краљево го уапси 64-годишниот Родољуб М. пооради сомение дека пред еден ресторан се обидел да обљуби шестгодишно дете.

Уапсениот е задржан во притвор, а истрагата е во тек.

Граѓаните на Србија, но и целиот Балкан се сеуште во шок по грозоморното убиство на Тијана Јуриќ од Суботица. Во текот на вчерашниот ден, на нејзиниот убиец Драган Ѓуриќ му е одреден притвор од 30. дена. По изрекувањето на мерката, Ѓуриќ бил сместен во притворската единица на Окружниот затвор во Суботица. (Крај)

извор: Блиц фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest