Missing image

Ветеринар во Србија ја искасапил жената, детето спиело во соседната соба

Нови Сад, 29. август 2014 (ИНПРЕС) – Страотно злосторство се случи синоќа во Нови Сад, кога 42-годишниот А.К. со сатар ја искасапил 43-годишната сопруга Д.К. во насeлбата Грбавица.

Во исто време, во станот била и нивната петгодишна ќерка, која спиела во соседната соба.

– Сторителот на грозоморното убиство, утрово сам ја повикал полицијата, пред која изјавил дека „мисли дека неговата сопруга е мртва“, јави „Блиц“.

Кога полицијата пристигнала на местото на настанот, го пронашлe искасапеното тело на жената. (Крај)

извор: Блиц фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest