Missing image

На стадионот „Лужники“ ќе биде одигран првиот и последниот меч на Мундијалот 2018

Москва, 25. јули 2015 (ИНПРЕС) – Како што потврди ФИФА, воведниот меч и финалето на светското првенство во фудбал кое во Русија ќе се одржи во 2018 година ќе се одиграат на стадионот „Лужники“ Москва, потврди ФИФА.

Четвртфиналните дуели ќе се играат на стадионите во Казањ, Нижни Новгород, Сочи и Самара, додека Санкт Петербург и Москва ќе бидат домаќини на полуфиналните средби на Мундијалот.

Домаќинот Русија првиот меч со кој ќе биде отворено СП во фудбал ќе го одигра на 14-ти јуни, додека финалето ќе се игра на 15-ти јули. (Крај)

извор: Спорт ТА фото: архива