Missing image

Ласана Дијара ќе настапува за Олимпик Марсеј

Марсеј, 25. јули 2015 (ИНПРЕС) – Управата на Олимпик Марсеј птврди дека потпиша четиригодишен договор со поранешниот француски репрезентативец Ласана Дијара.

Диара е без клуб откако го напушти рускиот Локомотив Москва и по повеќемесечна потрага по клуб сега тоа му успеа откако се договори за повеќегодишна соработка со Марсеј.

Иако французинот долго време не играше фудбал тој секојдневно тренирал со персонален тренер за подобрување на физичката подготвеност. (Крај)

извор: Спорт ТА фото: архива