frankfurt

Зголемување на бројот на линии до атрактивни дестинации во Европа

Франкфурт, 3. март 2017 (ИНПРЕС) – Зголемен број на линии и авиони. Ирската нискобуџетна авио-компанија „Рајанер“ за следната зимска сезона планира да воведе нови 20 линии од Франкфурт до атрактивни дестинации во Европа.

Ова на прес конференција го соопштил Генералниот директор на компанијата Мајкл O`Лири.

Како што најави, за сезоната на летање 2017/2018 година ќе се збогати и возниот парк и ќе порасне на седум авиони. (Крај)

извор: МИА фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest