koncert argentina

Двајца загинати на рок концертот на Индио Солари во Аргентина

Буенос Аирес, 13 март 2017 (ИНПРЕС) – Двајца загинати и поголем број повредени лица при турканица и стампедо.

Ова е билансот од синоќешниот рок концерт на Индио Солари, кој се одржа во Олаварија, Аргентина.

На интензивна нега се хоспитализирани десетина луѓе, меѓу кои и една жена.
Гужвата настанала уште на почетокот, па популарниот Солари морал да го прекине концертот по само 20 – на минути.

извор: МИА

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest