policija6

Кај авто – камп пронајден починат жител на струшко

Струга, 17. март 2017 (ИНПРЕС) – Вчера претпладне на паркинг во авто-камп во Струга бил пронајден починат 42-годишниот К.Н. од струшкото село Велешта.

Стружанецот бил пријавен за исчезнат на 15-ти овој месец.

Увид на местото извршиле Јавен обвинител и увидна екипа на полициската станица Струга, а телото на починатиот е предадено на семејството за погреб. (Крај)

извор: МВР фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest