Chick Corea Metropolis shema

Од понеделник во продажба билети за концертот на „The Chick Corea Elektric Band” во Скопје

Скопје, 21. април 2017 (ИНПРЕС) – Од понеделник, 24 април, преку продажната мрежа на „Купи Карти За Се” во продажба ќе бидат пуштени влезниците за Легендарниот Џез состав предводен од култниот џез пијанист, „The Chick Corea Elektric Band”.

Во склоп на ексклузивната светска турнеја и македонската публика за прв пат, ќе има шанса да го слушне во живо проектот, кој засекогаш ќе остане дел од музичката револуција во џез музиката, на 2 јули во Метрополис Арена.

Категории на влезници:

Партер (стоење) – 990,оо денари
Блок Ц и Д Silver Seats– 1200,оо денари (седење)
Блок Б Golden Seats – 1 800,оо денари (седење)
Блок А ВИП – 2 500,оо денари (седење)
Блок А Ултра ВИП – 3 000,оо денари (седење). (Крај)

извор: Инпрес фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest