gradonacalnikbogovinje

Убиен градоначалникот на Општина Боговиње

Тетово, 6. мај 2017 (ИНПРЕС) – Утрово во Медицинскиот центар во Тетово повреден од огнено оружје, бил донесен Градоначалникот на Општина Боговиње Хазби Идризи. Тој им подлегнал на повредите, открива 21 ТВ.

Убиството го извршил Абази Ќани (1964) од селото Боговиње, кој по настанот се обидел да се самоубие, испукувајќи еден куршум од огнено оружје во десната слепоочница, по што со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Ургентен центар Скопје. (Крај)

извор: 21 ТВ фото: 21 ТВ

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest