taekvondoromanija

Клубот „ХВА РАНГ ИТФ“ добива нова сала

Охрид, 24. август 2017 (ИНПРЕС) – Членовите на таеквондо клубот „ХВА РАНГ ИТФ“ од Лескоец – Охрид тренинзите ќе ги реализираат во нова сала.

Лоцирана е во Домот на културата во селото Лескоец, а свеченото отворање е закажано за утревечер од 19:00 часот.

Со отворањето на салата воедно, ќе биде одбележан 25-от роденден на клубот и на Интернационалта таеквондо федерација во Македонија. (Крај)

извор: Инпрес фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest