masonskiknigi-639x360

Промоција на книгата „Масонски степени“ и изложба на масонски книги во Охрид

Охрид, 9. октомври 2017 (ИНПРЕС) – НУ Библиотека „Григор Прличев“ од Охрид организира промоција на книгата „Масонски степени“ и изложба на масонски книги од авторот Проф. д-р Миле Миќуновиќ.

Промотор ќе биде Милчо Јованоски, а промоцијата ќе се одржи во четврток, на 12-ти овој месец со почеток во 13:00 часот.

Изложбата ќе биде отворена до 18-ти октомври. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest