Kutinjo

Барса подготвува нова понуда за Кутињо

Барселона, 12. ноември 2017 (ИНПРЕС) – Како што пренесува каталонскиот весник „Спорт“, Барселона во јануари ќе испрати понуда вредна 105 милиони фунти за услугите на Фелипе Кутињо.

Барселона е решена да го донесе Бразилецот во своите редови во јануари откако тоа не им успеа во летниот преоден рок.

Весникот наведува дека „црвените“ ќе дозволат Кутињо да го напушти „Енфилд“ само за сума од 132 милиони фунти. (Крај)

извор: Суперспорт фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest