Fridel

Фридел на клупата на Њу Ингланд во МЛС

Бостон, 12. ноември 2017 (ОХРИДПРЕС) –  Фридел, кој кариерата ја заврши во Тотенхем, а пред тоа ги бранеше боите на Ливерпул, Блекбурн и Астон вила, е поставен за нов тренер на екипата на Њу Ингланд револушн.

Тој претходно ја водеше селекцијата на САД до 19 години.

Њу Ингланд неодамна го отпушти тренерот Џејс Хипс по разочарувачката сезона. Екипата заврши на седмото место на Источната Конференција. (Крај)

извор: Спорт.мк фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest