bibliotekapromocija-640x359

Во Охрид промоција на стихозбирката „Во прегратката на сните” од хрватскиот автор Дамир Марас

Охрид, 2. декември 2017 (Inpress) – Во организација на Библиотеката „Григор Прличев” од Охрид ќе биде промовирана стихозбирката „Во прегратката на сните” од Дамир Марас од Хрватска.

Воведен говор ќе одржи Мирко Томовски, промотор на настанот ќе биде Тоде Илиевски, додека интерпретатор Виолета Сековска.

Промоцијата е закажана за вторник, 5-ти декември, во Прличевата одаја при охридската библиотека со почеток во 13:00 часот. (Крај)

извор: Inpress фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest