bibliotekaknigi_640x360

Нови наслови за љубителите на книгата во охридската библиотека

Охрид, 2. јануари 2018 (Inpress) – Книжниот фонд во Националната Установа библиотека „Григор Прличев“ од Охрид е побогат за уште неколку наслови.

Љубителите на пишаниот збор ќе можат да одберат некој од следните наслови: „Патот на свилата” од Колин Фалконер, „Војна на световите” од Х. Џ. Велс, „Приказна за суштината на времето” од Рут Озеки, „Балерината” од Матилде Серао, „О, тоа сте вие господине Памук” од Трајче Кацаров, „Приказни за добра ноќ” од Шарл Перо, „Среќни празници, Стилтон” од Џеронимо Стилтон, „Ирина балерина” од Марија Бабамова, „Разбранувани води” од Петко Шипинкаровски и „Волшебната книга” од Фатих Ердоган, информираат од охридската библиотека. (Крај)

извор: Inpress фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest