reportaza-ohrid-640x359

Охрид на страниците на полското издание на National geographic

Охрид, 5. јануари 2018 (ИНПРЕС) – Охрид и Македонија на страниците на полското издание на National geographic.

Нашиот бисер Охрид и Македонија се презентирани во репортажа како дестинација што треба да се посети.

Репортажата е објавена благодарение на  група полски новинари, кои во организација на „ТАВ“ престојуваа во Република Македонија. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest