nicolas-otamendi-manchester-city

Отаменди останува во Сити до 2022 година

Манчестер, 21. јануари 2018 (ИНПРЕС) – Аргентинскиот фудбалер Николас Отаменди го продолжи договорот со Манчестер сити до 2022 година.

Аргентинецот оваа сезона е во одлична форма, а досега пропушти само еден од 23-те одиграни натпревари во Премиер лигата.Тој во Манчестер сити дојде во 2015 година и оттогаш одигра 118 натпревари.

Отаменди пред Валенсија, четири сезони играше за Порто, а настапуваше и за Велес Сарсфилд и Атлетико Минеиро. (Крај)

извор: Спортлајф фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest