policijaopsta

Донација од 16 возила за Полициската станица во Струга

Струга, 11. февруари 2018 (ИНПРЕС) – Германското сојузно министерство за внатрешни работи ќе донира 16 возила наменети за Одделот за гранични работи и миграција при МВР.

Донацијата утре напладне во Струга, од заменик амбасадорот на Сојузна Република Германија во нашата земја Марко Акватичи, ќе ја прими министерот за внатрешни работи во Владата на Република Македонија Оливер Спасовски. (Крај)

извор: МВР фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest