policija6-640x360

Кривична за охриѓанец кој нападна полицаец на кеј „Македонија“

Охрид, 13. февруари 2018 (ИНПРЕС) – СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ј.А. (27) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста” и „загрозување на сигурноста”.

На осми овој месец во Охрид, при контрола на возилото на пријавениот, истиот му упатувал закани, а потоа и физички го нападнал полицискиот службеник, по што пријавениот бил лишен од слобода и од страна на судија од надлежен суд му била одредена мерка притвор во траење од осум дена. (Крај)

извор: МВР фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest