ohridsneg1

Метео: Променливо облачно со сончеви периоди и температура до 3. степени

Охрид, 14. февруари 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес променливо облачно, во текот на денот со сончеви периоди. Во крајните западни делови со повремен слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Максималната температура во Охрид до 3. степени.

– И утре во западните и јужните делови ќе има врнежи претежно од снег кои ќе бидат со слаб до умерен интензитет. Потоа времето ќе стабилно со ниски утрински температури. Нови врнежи се очекуваат во почетокот на наредната работна недела, информираат од УХМР. (Крај)

извор: Метео фото: ИнПрес

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest