ligoprogramiranje1

Семос Едукација и Лиго Дигитал со кампања за програмирање во C++ во Охрид

Охрид, 14. февруари 2018 (ИНПРЕС) – Учете од врвни експерти, стекнете се со стручно и практично знаење во доменот на C++ и подгответе се да станете програмер – најбараната професија во IT индустријата, порачуваат од Центарот за компјутерски обуки Семос Едукација и Лиго Дигитал.

Додаваат дека нудат обуки за програмирање за средношколци.

– Основи на програмирање (обука за прва година средно образование)
Промотивна цена на обуката со 20% попуст: 5.120 денари

– Програмирање во C++ (обука за трета и четврта година средно образование)
Промотивна цена на обуката со 20% попуст: 7.040 денари

ligoprogramiranje2Повеќе информации на телефоните: 071/262-728 и 071/300-500 или на маил адресата: kurseviohrid@semos.com.mk. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest