gradba1-640x353

Кривична за стружанец поради градба на два објекти за домување без дозвола

Струга, 6. март 2018 (ИНПРЕС) – Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Ќ.А.(74), од село Бороец, за сторено кривично дело „бесправно градење“.

Пријавениот како инвеститор на локација негова сопственост, изградил два објекти за домување без одобрение за градба и без одобрена техничка документација. (Крај)

извор: МВР фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest