lisiciuapsen

Во Охрид фатен жител на Косово, сторител на тешка кражба

Охрид, 13. март 2018 (ИНПРЕС) – Поради основано сомнение дека е сторител на кривично дело „тешка кражба“, вчера околу 11:20 часот, во Полициската станица во Охрид бил приведен 49-годишниот С.К. од Косово.

– Истиот беше задржан за понатамошна постапка, инфомираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest