kosarkaavohrid-split2

АВ Охрид гостува кај Босна Ројал

Охрид, 13. март 2018 (ИНПРЕС) – Кошаркарите на АВ Охрид по поразот на домашен терен од Сплит, денеска ги продолжуваат натпреварите во Втората АБА лига.

Попладне од 18:00 часот ќе играат во гости, кај тимот на Босна Ројал.

АВ Охрид и натаму е на последната позиција во Јадранската лига со само една службена победа. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest