policijaopsta

Пронајдено 20-годишно лице во Охрид, претходно пријавено за исчезнато

Охрид, 22. март 2018 (ИНПРЕС) – Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи од Охрид, на 21-ви овој месец го пронајдоа 20-годишниот М.С. кој претходно бил пријавен за исчезнат.

– Лицето се барало по распишана телеграма од 20.03.2018 година, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фоот: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest