nikola_stand

Стенд ап шоу на Никола Тодороски во Џез Ин

Охрид, 1. април 2018 (ИНПРЕС) – Вечерва ново стенд ап шоу со Никола Тодороски во клубот Џез Ин.

Нашиот познат актер и стенд ап комичар подготви соло шоу, кое го наслови Artificial intelligence natural stupidity.

Како и секогаш, ветува многу смеење и забава. За загревање на атмосферата ќе се погрижи Зоран Донев.

Шоуто е со почеток во 21:00 часот. Вратите ќе бидат отворени од 20:30 часот. Билетите се продаваат во музичката продавница ЗЗ Топ, денес по цена од 200 денари. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest