improvokacija_veligden_1_640x360

Во сабота започнува четвртата сезона Импровокација

Охрид, 2. април 2018 (ИНПРЕС) – Оваа сабота, 7-ми април, започнува четвртата сезона на популарното шоу Импровокација.

И во оваа сезона за забатата ќе се погрижат „импровокаторите“ Никола Тодороски, Стрезо Стаматовски, Филип Кипровски и секако Филип Ангеличин Жура. Најавуваат нови игри, односно нова претстава.

Влезниците од денес се пуштени во продажба во музичката продавница ЗиЗи Топ. Цената е 150 денари, односно 200 на денот на шоуто. Карти може да се резервираат и на 075/283 – 066 од 11:00 до 15:00 часот.

Најновата Импровокација ќе се одигра во Центарот за култура „Григор Прличев“ со почеток во 20:00 часот. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest