bistrocorner5

Празнична агенда на забави во бистро Корнер

Охрид, 4. април 2018 (ИНПРЕС) – Омиленото место на охриѓани за дневна и ноќна шема, бистро Корнер со бројни забави за претстојните велигденски празници.

Утревечер за забавата ќе бидат задолжени Пикси и Ване. Дополнително ќе има и промоција на вина од Тиквеш.

corner agenda veligden

Во петок ќе настапат познатите Balkan Jam од Струга, а во сабота присутните ќе ги забавува бендот No Problem.
Во недела на празникот Велигден настапуваат Дуо Броз од Охрид.

Забавите започнуваат од 22:00 часот. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest