dupki7noemvri1

Се санираат ударните дупки на улицата „7-ми ноември“ (Фото)

Охрид, 5. април 2018 (ИНПРЕС) – Во пресрет на празниците, работници на охридските Јавни претпријатија ги санираат ударните дупки на улицата „7-ми ноември“.

Денес се работеше на потегот од Автобуската станица кон ЕМУЦ.

dupki7noemvri2Од Локалната самоуправа за Супер радио и OhridPress велат дека се чекаше подобрување на временските прилики, по што се пристапи кон санација на оштетувањата. (Крај)

извор: ИнПрес фото: ИнПрес

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest