bonatti-1-640x360

Продажна акција во Bonatti Охрид

Охрид, 11. април 2018 (ИНПРЕС) – Познатиот бренд за долна облека, костими за капење, пижами, односно се што е врзано околу интимата на мажите и жените Bonatti со ново изненадување за своите купувачи.

– Bonatti повторно изненадува со најнови акции – Одбери ја твојата најдобра комбинација. Изберете два различни производи и добивате 10% попуст. Можете да се одлучите и за 30% попуст на одредени производи означени со картичка, информираат од Bonatti, Охрид.

Додаваат дека акцијата трае до 21-ви април.

Продавницата на Bonatti во Охрид беше отворена пред повеќе од еден месец наспроти судската зграда. Брендот постои повеќе од една деценија, а во Македонија веќе три години со пет продавници во Скопје, Куманово и Охрид. Брендот е присутен на екс ју просторите, во поново време и во Бугарија, Унгарија, Италија, како и во Швајцарија и Шведска. (Крај)

извор: ИнПрес фото: ОхридПрес

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest