saniranjedupki4-640x360

Се санираат дупките во центарот на Охрид (Фото)

Охрид, 13. април 2018 (ИНПРЕС) – Екипи на охридските јавни претпријатија, под надзор на Секторот за комунални дејности сообраќај и улици, вршат санирање на ударните дупки низ Охрид.

saniranjedupki2

saniranjedupki3

saniranjedupki

Денеска зафати се одвиваа на улицата „Македонски просветители“, на потегот од Поштата до кружниот тек кај градското пристаниште. (Крај)

извор. ИнПрес фото: ИнПрес

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest