ohridoblacno

Метео: Променливо облачно со повремен дожд и температура до 16. степени

Охрид, 16. април 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно со повремен дожд кој во текот на денот ќе се преместува кон исток. Ќе дува умерен југоисточен ветер.

Максималната температура во Охрид до 16. степени.

– Од денес ќе преовладува ваквото време, а утре се очекува и локлана појава на грмежи, информираат од УХМР. (Крај)

извор: Метео фото: ИнПрес

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest