rabotilnicazastandup-640x360

Стенд ап работилница со Никола Тодороски

Охрид, 19. април 2018 (ИНПРЕС) – Познатиот охридски актер и стенд ап комичар Никола Тодороски организира работилница  за создавање на стенд ап матријал.

– Работилницата ќе се реализира два дена, на 28-ми и 29-ти април и тоа по три часа, во периодот од 18:00 часот. Може да се пријават лица над 18 години, со порака на мојот фејсбук профил, вели Тодороски.

Работилницата за оние кои сакаат да ги научат тајните за подготовка на материјалите за стенд ап шоу е бесплатна. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest