policija-8

Оштетен штаб на политичка партија од Струга

Струга, 25. април 2018 (ИНПРЕС) – Лицето З.С. од Струга, во текот на вчерашниот ден, во Полициската станица во Струга пријавило оштетување на врата од канцеларија на политичка партија.

– Канцеларуијата е лоцирана на улицата „Славеј Планина“ во Струга. Увидна екипа од Полициската станица во Струга извршила крим-техничка обработка. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest