sasodonev-640x360

Сашо Донев е нов претседател на охридското ВМРО ДПМНЕ

Охрид, 3. мај 2018 (ИНПРЕС) – Сашо Донев е избран за нов претседател на ОК ВМРО ДПМНЕ во Охрид.

По подолга неизвесност, Извршниот комитет на партијата го избра Донев да го предводи охридскиот огранок на партијата, на местото на досегашниот претседател Кирил Пецаков.

Сашо Донев беше советниок во градскиот Совет и директор на ЈП„Нискоградба“ Охрид. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest