eyequelisabon

Марија од Eye Cue во модел на охридски Rumor на Евровизија (Видео)

Лисабон, 4. мај 2018 (ИНПРЕС) – Марија, вокалистот на групата Eye Cue на настапот за избор на песна на Евровизија во Лисабон, Португалија, носи модел на охридски Rumor, односно Алек Бимбилоски.

Eye Cue вчера ја имаа втората проба, а Марија откри дека ќе го промени аутфитот на евровизиската сцена.

Image may contain: 3 people, people on stage and people standing

Нашите претставници ќе настапат на 8-ми мај со нивната „Lost And Found“, како претставници на Република Македонија на годинешниот избор за песна на Евровизија.

извор: ИнПрес фото: Евровизија

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest