policijaopsta

66-годишен стружанец нападнал струмичанка поради паричен долг

Струга, 7. мај 2018 (ИНПРЕС) – Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против 66-годишниот А.М. (66) од село Заграчани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба на дрзок начин“.

– На втори овој месец, во Струга, на улицата „Маршал Тито“ во градската чаршија, пријавениот по упатени закани во врска со паричен долг, физички ја нападнал 40-годишната Ѓ.П.Н. од струмичко Ново Село, при што и го одзел паричникот и мобилниот телефон, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest