CornerBistro

Во петок втор роденден на Бистро „Корнер“

Охрид, 8. мај 2018 (ИНПРЕС) – Една супер позитивна и успешна охридска приказна, овој петок, на 11-ти мај ќе го прослави вториот роденден. Бистро „Корнер“ за краток период стана омилено место за охриѓани за првото, второто и сите останати дневни кафе разговори.

– По повод на нашиот втор роденден Ве покануваме овој петок заедно да ја прославиме позитивната и успешна приказна – Бистро „Корнер“. За овој настан да биде на нивото кое му доликува ќе се погрижат ди-џеј-от кој е осуден на вечност DJ Crazy Slave, како и препознатливото дуо од Кавадарци Пикси и Ване. Настанот ќе биде поддржан од винаријата „Тиквеш“ и екипата на Jack Daniels. За истите ќе има промоција на Cuvee и Special selection вината на Тиквеш за само 500 денари, додека Jack Daniels 0,5L ќе чини 1490 денари, а single shot 130 денари, информриаат од „Корнер“.

No automatic alt text available.

Овој петок сите во „Корнер“. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest