oteks_koncert_640x360

Јубилеен концерт на КУД „Отекс“ по повод 35 години постоење

Охрид, 12. мај 2018 (ИНПРЕС) – Со голем концерт Културно уметничкото друштво „Отекс“ од Охрид вечерва ќе го одбележи јубилејот 35 години од постоењето.

Концертот ќе се одржи во Центарот за култура „Григор Прличев“ со почеток во 18:00 часот. Цената на влезниот билет ќе чини 50 денари.

КУД „Отекс“ веќе три и пол децении успешно опстојува на сцената и го негува и промовора традиционалниот македонски фолклор.(Крај)

извор: ИнПрес фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest