Вестерман мора на операција, ќе го пропушти Ф4

Москва, 16. мај 2018 (Inpress) – Кошаркарот на ЦСКА Москва, Лео Вестерман ќе го пропушти фајнал фор турнирот од Евролигата во Белград, бидејќи мора да се оди на операција на грбот, објави денеска рускиот клуб.

Оваа сезона, Вестерман во просек постигнуваше по 4,6 поени и 1,9 асистенции по натпревар во Евролигата.

Повредата го натера да ја заврши шестата сезона по ред во Евролигата ја заврши на брилијантен начин. Пред ЦСКА, играше за Партизан, Лимож и Жалгирис.

ЦСКА ќе се сретне со Реал Мадрид в петок во полуфиналето на Евролигата, додека другиот пар го сочинуваат Фенербахче и Жалгирис. (Крај)

извор: Канал5 фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest