policijaopsta

Кривична за жител на Подмолје кој физички нападнал друго лице

Охрид, 22. мај 2018 (ИНПРЕС) – СВР Охрид поднесе кривична пријава против 34-годишниот З.Т. од охридското село Подмолје, поради постоење основи на сомнение за сторенo кривично дело „тешка телесна повреда“.

– На 22-ри април оваа година во селото Годивје, по претходна вербална расправија, пријавениот физички го нападнал 42-годишниот М.Т., при што му нанел тешка телесна повреда. (Крај)

извор: МВР фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest