ohridseptemvri2016-640x360

Во Охрид денес променливо облачно време со температура до 22. степени

Охрид, 23. мај 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни со обилен пороен дожд и услови за изолирана појава на град.

УВ индексот ќе биде 7, а максималната температура во Охрид ќе се искачи до 22. степени.

– Денес и утре ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни со обилен пороен дожд, електрични празнења и услови за изолирана појава на град. Потоа од петок ќе биде претежно стабилно и потопло, во попладневните часови со ретка појава на краткотраен дожд. информираат од УХМР Македонија. (Крај)

извор: Метео фото: ИнПрес

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest