Missing image

Попладне пристигнува првиот лет од Варшава до Охрид

Охрид, 4. јуни 2018 (ИНПРЕС) – Попладнево на охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле“ пристигнува првиот чартер лет од Варшава на тур-операторот„Rainbow“.

На настанот ќе зборуваат координаторот на аеродромите на ТАВ Македонија, Јигит Лачин, градоначалникот на Охрид, Јован Стојаноски и конзулот на Република Полска во Македонија, Катажина Пташињска. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest