pogradec-640x357

Доза убавина од двете страни на езерото (Видео)

Поградец, 5. јуни 2018 (ИНПРЕС) – Охрид, Струга и помалите места на македонскиот брег на Охридското Езеро редовно пленат со својата убавина и посебност.

Погледнете прекрасно видео, објавено на официјалната страна на Facebook на општина Поградец во Албанија, кое ги доловува убавините на овој град на другата страна на езерото.

Во втората половина на видеото се прикажани и убавините на манастирскиот комплекс Св. Наум, но и Пештани, Галичица, Заливот на коските, и центарот на Охрид од македонската страна на езерото. (Крај)

извор: ИнПрес фото/видео: ФБ Поградец

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest