ohridkaneo

Охрид и регионот се најдоа на страниците на естонските медиуми

Охрид, 7. јуни 2018 (ИНПРЕС) – Промотивни текстови за Охрид веќе почнаа да излегуваат во естонските медиуми напишани од новинарските екипи од Нордика – Естонија кои беа дел промотивната тура „Охрид 2018“.

Тие ги посетија посетија најзначајните културни знаменитости и турстичките потенцијали на Охрид и регионот, но и руралните средини во кои интензивно се развиваат разни форми на алтернативен туризам.

Промо текстивите може да ги погледнете на линковите:

  1. https://www.postimees.ee/4498226/nordica-alustas-lendudega-makedooniasse
  2. http://reisijuht.delfi.ee/news/news/uus-popp-sihtkoht-nordica-tegi-avalennu-uhke-ajaloo-ja-vapustava-loodusega-suvituslinna- ohridi?id=82522389

Инаку во саботата на охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле“ слета првиот сезонски лет на релација Талин – Охрид – Талин. Ќе сообраќа еденаш неделно, во сабота, а линијата ќе биде активна се до 15-ти септември. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest