kradec_640x360

Кривична за крадец од Струга, сторител на три дела „тешка кражба“

Струга, 4. јули 2018 (ИНПРЕС) – Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против 33-годишниот Н.М. од Струга поради постоење основи на сомнение за сторени три кривични дела „тешка кражба“.

– Во периодот од 27-ми март до 9-ти април оваа година, пријавениот со употреба на физичка сила влегол  во три куќи во Струга и одзел повеќе предмети. (Крај)

извор: МВР фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest