tepacka1

Тепачка пред кафе бар во Вевчани, претепан стружанец

Струга, 4. јули 2018 (ИНПРЕС) – Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе  кривична пријава против 20-годишниот С.А. од Вевчани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.

– На 9-ти јуни оваа година, пред кафе бар во Вевчани, по претходна вербална расправија, пријавениот физички го нападнал 25-годишниот Б.П. од Струга и му нанел тешки телесни повреди. (Крај)

извор: МВР фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest