marihuana

Кај охриѓанец пронајдена марихуана при претрес во неговиот автомобил

Охрид, 5. јули 2018 (ИНПРЕС) – На 3-ти јули во 23:45 часот на магистралниот пат Гостивар – Кичево, кај селото Длапкин дол, полициски службеници од Полициската станица Кичево извршиле преглед на патничко возило „Мерцедес“ со охридски регистарски ознаки, управувано од П.П. (39) од Охрид.

При претресот било пронајдено едно најлонско кесе со наркотична дрога марихуана.

За настанот бил запознаен  Јавен обвинител, а П.П. бил приведен и задржан во полициска станица за понатамошна постапка. (Крај)

извор: МВР фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest