crkvaopsta-640x360

Литургија по повод празникот „Св. бесребреници Козма и Дамјан“

Охрид, 11. јули 2018 (ИНПРЕС) – Дебарско-кичевската епархија ги известува православните верници дека во сабота, на 14-ти јули, во црквата „Св. Козма и Дамјан“ во Пештани, ќе се служи света архиерејска литургија, по повод празникот „Св. бесребреници Козма и Дамјан“.

Со литургијата која ќе започне во 08:45 часот ќе чиноначалствува Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Дебарско-кичевски и Администратор Австралиско-сиднејски г. Тимотеј. (Крај)

извор: МПЦ-ОА фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest