Proslava-NATO-640x360

И Охрид меѓу градовите каде ќе се слави поканата за влез на Македонија во НАТО Алијансата

Охрид, 12. јули 2018 (ИНПРЕС) – И Охрид е меѓу градовите каде оваа сабота ќе се слави добивањето покана за влез на Македонија во НАТО  Алијансата.

По тој повод на градскиот плоштад од 18:00 часот ќе настапат Влатко Лозаноски и врвниот кларинетист Исмаил Луманоски.

Poster-proslava-NATO-EU

Владата ќе организира забави во 15 градови во земјава, а предвидено е да насатпат 40 артисти. Централната прослава ќе биде во Градскиот парк во Скопје. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest